Nikdy nie si sám

Práve tu je 107 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Modlitba na prstoch

Napočítaj s Bohom do päť! Zaujímavá modlitba od nášho svätého otca Františka k stiahnutiu TU :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt modlitba na prstoch

Weboví správcovia

Potrebuješ pomôcť či nám chceš niečo odkázať?

Neváhaj a napíš nám na: davidk.daviddz@gmail.com

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt send message

Moc manželových modlitieb

Pre stiahnutie modlitby klikni SEM :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kniha moc manzelovych modlitieb

Moc manželkiných modlitieb

Pre stiahnutie modlitby klikni SEM :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kniha moc manzelovych modlitieb

6. nedeľa v cezročnom období

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Vedenie modlitieb pred sv. omšami: V týždni 18.2. - 24.2. vedie modlitby pred sv. omšami p. Marta Kriváková.  

Rozpis lektorov: Popolcová streda: 18.00 hod. - r. Čechova; 1. pôstna nedeľa: 08.00 hod. - r. Onderkova, p. Lengvarská; 10.00 hod. - r. Baranova, r. Sabolova.

Pomazanie chorých: Pri príležitosti Svetového dňa chorých, ktorý sa každoročne slávi na spomienku Lurdskej Panny Márie, bude v pondelok 12. 2. pri sv. omši o 18.00 hod. v našom farskom kostole udeľovaná sviatosť pomazania chorých tým, ktorí začínajú byť „v nebezpečenstve smrti pre chorobu alebo starobu.“ (SC, č. 73) Prijímateľ sviatosti má byť v stave posväcujúcej milosti.

Poklona Sviatosti oltárnej: V pondelok večer nebude poklona, po sv. omši spojenej s pomazaním chorých pozývame všetkých na farské „krepľe“ do pastoračného centra. Možnosť adorácie bude v utorok počas celého dňa pri zmiernej poklone na konci fašiangov.

Krepľovica: Na rozlúčku s fašiangami vás pozývame na rodinné popoludnie spojené s karnevalom a tombolou dnes od 14.00 v objekte ZŠ Kukučínova ulica. Ako vstupné nie sú nevyhnutné „krepľe“, budú k dispozícii zo školskej jedálne.

Popolcová streda: V tento deň je pôst (jesť 3x do dňa, z toho raz dosýta) a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Cirkevný „zákon zdržiavania sa mäsa zaväzuje tých, ktorí dovŕšili štrnásty rok života; zákon pôstu však zaväzuje všetkých plnoletých až do začatia šesťdesiateho roka života. Duchovní pastieri a rodičia sa však majú starať, aby aj tí, ktorí pre maloletosť nie sú viazaní zákonom pôstu a zdržiavania sa mäsa, boli vychovávaní k pravému zmyslu pokánia.“ (Kán. 1252).

Krížové cesty: K pôstnemu obdobiu patrí pobožnosť krížovej cesty. Budeme sa ju modliť v stredy s deťmi a v piatky s birmovancami pred sv. omšami. V nedele budú krížové cesty o 14.30 hod. Na prvú pôstnu nedeľu sa krížovú cestu modlia dôchodcovia pod vedením p. Artimovej.

Pôstne kázne: Po nedeľnej pobožnosti krížovej cesty vás v našom farskom kostole pozývam na pôstne kázne. Kazateľom bude ThDr. Pavol Hrabovecký, S.T.D., kaplán v Košiciach – Kráľovná pokoja.

Zbierky: Na budúcu nedeľu je tretia nedeľa v mesiaci a zbierka na dostavbu kostola a pastoračného centra. Na charitu bude zbierka o dva týždne.

Zimný štadión: Dnes (11.2.) máme možnosť korčuľovania v STD Aréne pre našu farnosť od 19.15 hod. do 20.15 hod. za 1€ na osobu.

Jarný tábor bude počas jarných prázdnin od 25. 2. do 1. 3. 2018 v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Barka v Juskovej Voli. Veková kategória 9 až 15 rokov, cena 36 eur (30 eur pre členov centra). Viac informácií nájdete na plagáte a na www.gmcbarka.sk.

Nácvik zborov: V pondelok večer po adorácii nacvičuje v kostole pravidelne zbor dospelých, v sobotu o 13.30 v pastoračnom centre detský zbor.



© 2019 Farnosť Vranov nad Topľou - Čemerné. Všetky práva vyhradené.