Nikdy nie si sám

Práve tu je 71 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Modlitba na prstoch

Napočítaj s Bohom do päť! Zaujímavá modlitba od nášho svätého otca Františka k stiahnutiu TU :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt modlitba na prstoch

Weboví správcovia

Potrebuješ pomôcť či nám chceš niečo odkázať?

Neváhaj a napíš nám na: davidk.daviddz@gmail.com

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt send message

Moc manželových modlitieb

Pre stiahnutie modlitby klikni SEM :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kniha moc manzelovych modlitieb

Moc manželkiných modlitieb

Pre stiahnutie modlitby klikni SEM :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kniha moc manzelovych modlitieb

2. veľkonočná nedeľa

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Vedenie modlitieb pred sv. omšami: V týždni 15.4. - 21.4. vedie modlitby pred sv. omšami p. Mária Wellová.  

Rozpis lektorov: 3. veľkonočná nedeľa: 08.00 hod. - r. Baranska; 10.00 hod. - r. Bankovičova.

Nácvik zborov: V pondelok večer po adorácii nacvičuje v kostole pravidelne zbor dospelých, v sobotu o 13.30 v pastoračnom centre detský zbor.

Farské rady:  Prosím o stretnutie v pondelok o 20.00 hod. ekonomickú radu, v stredu o 19.30 hod. pastoračnú radu.

Zbierka: Na budúcu nedeľu je tretia nedeľa v mesiaci a teda zbierka na dostavbu kostola a pastoračného centra. Vďaka za milodary.

Omše v sobotu ráno: Keďže sme mariánsky kostol a v sobotu sa podľa možnosti odporúčajú sväté omše ku cti Panny Márie, budeme po modlitbovom večeradle vo farskom kostole sláviť sobotami ráno aj sv. omšu. Prvá v mesiaci bude obetovaná na odčinenie urážok a rúhaní proti Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, jedna bude na vaše úmysly vhodené do označenej krabičky a posledná v mesiaci bude obetovaná za duše v očistci. Ak bude v sobotu popoludní sobáš so sv. omšou, ktorá býva už z nedele, večerná sv. omša v starom kostole bude v takom prípade zrušená.

Sv. omša na vaše úmysly: Keďže sa nie vždy dá vyhovieť všetkým úmyslom na sväté omše a stávajú sa nepredvídané životné okolnosti, skúsime jednu svätú omšu v mesiaci a to v sobotu ráno o 8.00 hod. obetovať na všetky úmysly, ktoré vhodíte do označenej krabičky. Úmysly sa pri omši nebudú čítať, budú s krabičkou na úvod omše prinesené k oltáru. Najbližšie bude takáto sv. omša v sobotu 14.4. ráno. Ak chcete, môžete k úmyslu pripojiť ľubovoľný milodar.

Odpustky dnes: Každý, kto si dnes pri verejnom vystavení obrazu Božieho milosrdenstva v kostole alebo v kaplnke nábožne uctí tento obraz, splní predpísané podmienky na získanie úplných odpustkov, pomodlí sa Otče náš a Verím v Boha a pridá k tomu nábožný vzdych vzývajúci Božie milosrdenstvo (napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem ti), môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.

Termíny slávností: Najbližšie slávnosti v našej farnosti: 6. mája – prvé sväté prijímanie, 13. mája – odpustová slávnosť v našom farskom kostole, 20. mája – odpustová slávnosť vo Vechci, 10. júna – odpustová slávnosť v Trepci, 29. júla – odpustová slávnosť v starom kostole.

Medžugorie: Do nedele 22. apríla je možnosť prihlásiť sa osobne u o. Marcela (aj so zálohou 100 €) na púť do Medžugoria v termíne 20. - 26. máj 2018. Bližšie informácie v sakristii alebo na stránke farnosti.

Prerušenie distribúcie elektriny: Mesto Vranov upozorňuje na tieto termíny a miesta prerušenia dodávky elektriny: 12. apríla ul. Lesnícka a ul. Zimná v čase 07.00 – 18.00 hod.; 17. apríla a 18. apríla ul. Prešovská od č.d. 532 po č.d. 535, ul. Herlianska od č.d. 532 smer Citroen a ul. Veterná v čase 07.00 – 18.00 hod.

OHLÁŠKY:

  1. Maroš Jozefov, syn Petra a Daniely rod. Makatúrovej, bývajúci v Malej Domaši a Vladimíra Uhlíková, dcéra Vladimíra a Viery rod. Chovancovej, bývajúca v Čemernom, ohlasujú sa 3. krát.
  2. Jakub Demčák, syn Stanislava a Jany r. Hudackej, bývajúci v Čaklove a Jana Dudaščíková, dcéra Jána a Ivety r. Vlčekovej, bývajúca v Čemernom, ohlasujú sa 2. krát.
  3. Ján Jakubčin, syn Jána a Jany rod. Hrivnákovej, bývajúci v Čemernom a Katarína Pačutová, dcéra Dušana a Jarmily rod. Mikulovej, bývajúca v Ondavských Matiašovciach, ohlasujú sa 1. krát.


© 2019 Farnosť Vranov nad Topľou - Čemerné. Všetky práva vyhradené.