Nikdy nie si sám

Práve tu je 101 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Modlitba na prstoch

Napočítaj s Bohom do päť! Zaujímavá modlitba od nášho svätého otca Františka k stiahnutiu TU :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt modlitba na prstoch

Weboví správcovia

Potrebuješ pomôcť či nám chceš niečo odkázať?

Neváhaj a napíš nám na: davidk.daviddz@gmail.com

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt send message

Moc manželových modlitieb

Pre stiahnutie modlitby klikni SEM :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kniha moc manzelovych modlitieb

Moc manželkiných modlitieb

Pre stiahnutie modlitby klikni SEM :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kniha moc manzelovych modlitieb

Sobota - 18.6. - modlitba a Panna Mária

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Sv. omša o 7.30 hod. - modlitba

Ak máme kopu záujmov a pod., tak prvé, čo padne je častokrát modlitba - nestíham, nemám čas… Držíme sa v modlitbe hesla: čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra?

Modlitba vyžaduje istú disciplínu života. Tak ako v záhradke, ak niekto príde raz za 3 mesiace, tak nevie, čo skôr, či kosiť, či kopať... ale keď chodí každý deň, tak to je radosť... a tak je to aj v modlitbe.

Prajem všetkým dostať sa do toho úplného vrcholu = Pane, som úplne odkázaný na teba.

Aj mne sa niekedy nechce modliť, ale tu ide o rozhodnutie. Či som disponovaný alebo indisponovaný, tak sa idem modliť, lebo modlitba je častokrát skôr záležitosťou vôle ako citov.

Modlime sa tak ako vieme, a takisto nesnívajme o perfektnej modlitbe. Modli sa tak ako môžeš, nie tak ako nemôžeš. Predložme Mu v modlitbe svoje starosti, problémy… a je samozrejmé, že prídu roztržitosti, ale to je normálne. Aj mne behajú myšlienky kade-tade, ale vždy sa snažím vrátiť späť k modlitbe.

Vždy platí pravidlo, že na modlitbu je potrebný priestor a ticho. Preto je potrebné zatvoriť vtedy dvere telky, internetu, mobilu… Na modlitbe je zložité to, že nie sme schopní za sebou zavrieť dvere tej komôrky a vydržať ten tlak akoby nič nerobenia... my Slováci chceme stále robiť a robiť a robiť…

Najhoršie čo sa môže stať, je stať sa ľahostajným voči Bohu. Kresťan sa aj v tých najzložitejších situáciách neprestáva modliť

Domáca úloha: pomodliť sa Žalm 63

Sv. omša o 18.30 hod. - Panna Mária

O Márii sa nehovorí veľa v Novom zákone, ale to, čo sa hovorí, je v podstatné. Mária nechýba pri 3 základných tajomstvách: pri vtelení, pri vykúpení a pri Turíciach - pri zoslaní Ducha Svätého. 

vtelenie:

Mladé dievča, mohla mať 15 rokov, podpíše akoby bianko šek, nech sa stane čokoľvek - povedala Bohu "amen" - tak nech sa stane. Dáva k dispozícii Bohu svoje telo, svoje srdce, svoju bytosť, znova sa otvára brána, kedy môže Boh vstupovať do tohto sveta, tak ako sa pri Eve zatvorila. 

Tak Boh prichádza na svet, tak pôsobí vo svete - Boh nepôsobí niekde zo vzduchu, ale cez nás, keď mu povieme svoje "amen" - tak vstupuje do tohto sveta Božie kráľovstvo. 

Dajme priestor Bohu a príde požehnanie, príde Božie kráľovstvo.

vykúpenie:

Pri kríži stála matka - nevidela dopredu ako to všetko bude a iste žila v nádeji, že Boh Ježiša oslobodí... Je potom pod krížom 3 hodiny, podobá sa Abrahámovi, od ktorého Boh tiež žiadal obetu - syna, ktorého však v poslednej chvíli zachránil... pri Márii nezachránil... ten meč jej prenikol srdce… Mohla kričať a utekať z Kalvárie a kričať, že "Bože, oklamal si ma..." ale nič také. Sv. Ján píše, že stála... stála v bolesti, v nádeji…

Koľko je takých situácií v živote, ako keby sa zotmelo, že už niet nádeje, na onkologických klinikách, v nemocniciach… Mária je vtedy s nami a možno nič neostane, iba ten ruženec v ruke, ktorý preberáme.

Keby z misií nič nevzišlo, len trocha nádeje, tak vďaka Bohu. Kde niet nádeje, tam všetko zastane...

večeradlo:

Potom vidíme Máriu vo večeradle s učeníkmi, je tam uprostred. Neexistujú Turíce bez Márie.

Človek, ktorý je naplnený Božím duchom, tak ho šíri všade, kam príde. Mária nič nepresviedča, príde k Alžbete a povie šalom a hneď je všetko okolie naplnené Duchom Svätým.

Len takého ducha môžeme priniesť, akého máme.

Mária nás učí, ako povedať Bohu "amen", ako mu dať viac priestoru, učí nás viesť Boha, byť naplneným Bohom a vniesť do tohto sveta Boha, ktorý je milosrdenstvo. Amen.© 2019 Farnosť Vranov nad Topľou - Čemerné. Všetky práva vyhradené.