Kto je online?

Práve tu je 200 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Najnovší registrovaní návštevníci

  • tricelropi1987tricelropi1987
  • Bernardped
  • FolkirishU

Modlitba na prstoch

Napočítaj s Bohom do päť! Zaujímavá modlitba od nášho svätého otca Františka k stiahnutiu TU :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt modlitba na prstoch

Obrázky

62432-48234-70266-32157-78619.jpg

Biblia a mládež - konferencia

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v Košiciach pozýva 15. 2. 2017 na interdisciplinárnu konferenciu Biblia a mládež: Mladí viera a rozlišovanie povolania, ktorá chce reflektovať impulzy pripravovanej Biskupskej synody 2018 „Mladí, viera a rozlišovanie povolania“ a exhortácie Verbum Domini. 

„V období mladosti sa totiž nezadržateľne a úprimne vynárajú otázky o zmysle života a zameraní vlastnej existencie. Na tieto otázky vie dať pravú odpoveď len Boh. ... Musíme pomáhať mladým, aby nadobudli dôverný a blízky vzťah k Svätému písmu, aby sa stalo akoby kompasom ukazujúcim cestu, ktorou majú kráčať. ... Potrebné je, aby sa Božie slovo prezentovalo aj s jeho dosahom na povolania a aby tak pomáhalo mladým orientovať sa v ich životných rozhodnutiach, a to aj smerom k úplnému zasväteniu sa (Verbum Domini, 104).“

Medzi pozvanými prednášajúcimi bude aj Tibor Haluška SDB, ktorý poukáže na biblický vzorec duchovného vývoja osobnosti cez príbehy patriarchov v biblickom poradenstve a Ján Kulan, ktorý predstaví tému rozlišovania povolania mladých vo svetle kresťanskej antropológie a psychológie. Konferencia sa uskutoční v čase od 9:00 do 12:00 v Átriu TF KU, Hlavná 89 a vstup je voľný. Viac info na www.biblia.rimkat.sk.
© 2018 Farnosť Vranov nad Topľou - Čemerné. Všetky práva vyhradené.