Chceli by sme upriamiť Vašu pozornosť na dve zaujímavé podujatia, ktoré pripravili členské organizácie “Fóra kresťanských organizácií”.

Prvým je Ekumenický Svetový deň modlitieb žien,  ktorý sa koná každoročne prvý marcový piatok  už od roku 1887.  Pripravuje ho Organizácia Svetový deň modlitieb žien a má svoje zastúpenie aj na Slovensku. Každý rok viac ako v 180 krajinách sa ľudia dobrej vôle oboznamujú so životom a problémami inej krajiny sveta. Bohoslužbu pripravuje vždy krajina, za ktorú sa modlíme v príslušný rok. Je úžasné, že v jeden deň, v tú istú hodinu, sa svet spája v prosbách za vybranú krajinu.
Tento rok je to krajina Vanuatu. Poznáte ju? Je to maličká ostrovná krajina v Austrálii a Oceánii. Viac o krajine, jej zvykoch a tradíciách sa dozviete tu.

Kresťanské ženy z Vanuatu pripravili bohoslužbu na tému „Stavaj na pevnom základe.“ V súčasnej situácii vo svete je téma viac ako aktuálna. Pevným základom pre človeka je Ježiš Kristus a Jeho učenie, ktoré nájdeme vo Svätom písme. „Ja som prišiel na svet ako svetlo, aby nik, kto verí vo mňa neostal v tmách“ (Jn 12, 46).  Dnes sa mal konať online prenos bohoslužby z Bratislavy, ktorý sa však z dôvodu zlej epidemiologickej situácie presúva na neskôr.

Podporiť projekt vzdelávania 200 mladých žien na Vanuatu, s názvom „Budovanie vodcovských schopností“ však môžete už dnes, viac informácií nájdete tu.

Druhé podujatie Dobrovoľník roka 2020 – odovzdávanie ceny Srdce na dlani pripravuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum spolu s platformou Dobrovoľníckych centier. Budúci štvrtok 11.marca o 18,00 budú ocenení výnimoční dobrovoľníci a dobrovoľníčky ako jednotlivci i kolektívy v 7 kategóriách. Na toto ocenenie bolo nominovaných 287 dobrovoľníkov a projektov, z ktorých 60 najsilnejších príbehov dobra postúpilo do finále. Poslaním a zmyslom ocenenia je vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo svojom voľnom čase nájdu miesto na pomoc iným a všade tam, kde je to jednoducho potrebné. Uplynulý rok nám ukázal, aké dôležité je navzájom si pomáhať. Je veľmi dôležité, aby sa dobré skutky dobrovoľníkov dostali viac do povedomia a inšpirovali ďalších k pozitívnej zmene. Dobrovoľník roka 2020 má za cieľ zvýšenie statusu dobrovoľníctva a rozvoj dobrovoľníctva na Slovensku. Záštitu nad podujatím prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok.

Sledujte nás: