Tohto roku sa bude konať už po šiesty krát na Slovensku. 

Pred rokom sa jej zúčastnilo u nás 320 pútnikov.

Je to čas, kde človek môže rozjímať nad svojím životom, kde sa modlí celonočnú krížovú cestu v náročných podmienkach, kde sa ide obetovať za nejaký úmysel, kde hľadá bližšiu cestu k Pánu Bohu, kde vystupuje zo svojho bežného komfortu a cez všetky tieto veci ako je ticho, noc, tma, lesné a poľné cesty, nepriaznivé počasie, únava, bolesť, nakoniec prichádza prosba: Pane Bože, buď pri mne, pomôž mi dôjsť do cieľa, nie len na tejto krížovej ceste, ale aj na tej mojej životnej, lebo bez Teba to nedám. 

Link ohľadom podpory z arcibiskupského úradu:

https://www.ke-arcidieceza.sk/sk/aktuality/extremna-krizova-cesta-slovensko-pod-zastitou-kosickeho-arcibiskupa-bernarda-bobera-?fbclid=IwAR3AsJw1MKf5Mdgpl7j7Q2uqFK-2Cs8z2Ax883ukSSdQG162HEr9B3ysl8Q 

Cieľom je siahnuť na dno svojich síl a zažiť Božiu prítomnosť. V Extrémnej krížovej ceste ide o prekonanie vlastnej komfortnej zóny a odhodlanie prijať ťažkú výzvu. Ide o nočný pochod v ťažkých podmienkach s veľkým fyzickým a duševným napätím. Niekedy musíte siahnuť až za hranice vlastných síl. Poháňa vás vpred jedine odhodlanie prekonávať vlastné slabosti, obmedzenia a pohodlnosť. Nakoniec meníte svoj vnútorný postoj, sústredíte sa na Božiu prítomnosť a postupne sa vo vás rodí odhodlanie niesť svoj kríž a byť tu pre druhých.

Pre tých, ktorí nemôžu ísť na trasu, tu máme možnosť adoptovať si ich úmysel, tak že nám napíšu úmysel na našu facebook stránku: 

https://www.facebook.com/ekc.slovensko/alebo na náš email a my si poniesieme ich úmysel zo sebou a obetujeme krížovú cestu aj za nich.

Bohu nie je nič nemožné.

Registračný link:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSel2a2FoHeFu84kiOUu9ekgDQSXnpaYqjg02qFj-iXx5vBkjg/viewform

Sledujte nás: