Príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov vo svetle radosti Kristovho zmŕtvychvstania.

3720 účastníkov z celého Slovenska sa v pôstnom období už na 22 trasách v 20 mestách vydalo absolvovať nočnú trasu Extrémnej Krížovej Cesty. Dĺžky trás boli od 30 kilometrov a viac. Najdlhšia trasa merala 45 km. EKC má presne dané štandardy, medzi ktoré patrí aj to, že začína svätou omšou obetovanou za pútnikov EKC, na ktorej sa pútnikom posvätia kríže. Trasou sa prechádza 14timi zastaveniami v noci, z väčšej časti v nezaľudnenom prostredí,  v tichosti a v malých skupinách. 

Na  trasách sme mali aj otvorené kostoly, niekde aj s vystavenou Sviatosťou oltárnou a s rôznymi relikviami. Došli sme do cieľa unavení, vyčerpaní, ale duchovne nesmierne nabití a v takej spokojnosti s iskrou v svojich očiach, že sme zvládli priniesť tak veľkú obetu.

Ďakujeme Vám z celého srdca, že aj vďaka Vám rastie tento krásny duchovný projekt, ktorý je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich projektov na svete. Celkovo na svete sa tohto roku uskutočnil už v 23 krajinách na 1420 trasách.

Bližšie informácie o našom duchovnom projekte a aj o tom ako prebiehal už 7. ročník EKC 2024 sa dozviete na našej facebook stránke a na našej webovej stránke alebo z odkazov v nasledujúcich médiách:

– rozhovor v rádio Paráda

– reportáž  TV LUX

– reportáž televízie JOJ:

– reportáž RTVS:

– reportáž bardejovskej televízie BTV:

Denník Košice ŠTANDARD:

Denník NOVÝ ČAS:

Už od teraz nezaháľame a pripravujeme nové trasy v ďalších mestách na Slovensku. Všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomáhate k ďalšiemu rozvoju tohto duchovného projektu, zo srdca ĎAKUJEME.

Tešíme sa na Vás na najbližšom ročníku 2025. 

S pozdravom líder Extrémnej krížovej cesty Humenné
Martin Hoľko
Sledujte nás: