Cykloklub Fatimskej Panny Márie – história a súčasnosť

Rok 2010

Odpustová slávnosť na Trepci

Dňa 12. a 13. 06. 2010 sme uskutočnili cyklopúť na odpustovú slávnosť na Trepci. Zúčastnili sa jej o. Marek Kunder, Mišo Jenčo, Slávo Bača, Rado Bača, Paľo Fincický, Marek Kuruc, Janko Rada, Vlado Demčák, Fero Baník, Jakub Tóth a Peter Tóth.

Hrady východného Slovenska – Spišský hrad

Vraciame sa k cyklopúťam s témou Hrady východného Slovenska. 19. – 21. 07. 2010 sme vyrazili na Spišský hrad. Tesne pred 18.00 sme dorazili hore na hrad. Posledná prezentácia hradu sa začala o 17.30. Vstup do hradu je už zatvorený. Keď sa zamestnanci dozvedeli že sme na bicykloch prišli z Vranova nad Topľou aby sme si mohli prezrieť hrad, porušujú pracovnú dobu a iba pre nás robia súkromnú prehliadku hradu. Ubytovanie sme mali zabezpečené prostredníctvom o. Antona Tatarku na ZŠ v Jablonove. Pani riaditeľka nám odovzdala kľúče od školy a vysvetlila kde čo máme. Druhý deň sme vyrazili do Levoče na Mariánsku horu. Dole z mesta až k bazilike sme išli bosí. Obetovali sme to za mládež našej farnosti. Tretí deň sme išli do Spišskej Kapituly a po jej prehliadke domov. Cyklopúte sa zúčastnili – Paľo Fincický, Mišo Jenčo, Janko Rada, Jakub Tóth, Peťo Tóth – Merník a Peter Tóth.

Hrady východného Slovenska – Šarišský hrad

11. 08. 2010 sme v komornom zložení vyrazili na Šarišský hrad. Po ceste dole sme stretli jednu rodinu, ktorá vystúpila z rodinného minivanu a s nimi aj dva medvede. Kolísavým spôsobom sa pomalým krokom uberali hore k hradu. Keď sme k ním prišli bližšie, zistili sme, že to nie sú medvede ale psy – vlkodavy. Také veľké psy som videl prvýkrát v živote. Odkedy vznikol cykloklub, bola táto cyklopúť najdlhšia. Prešli sme za jeden deň 131,32 km. Cyklopúte sa zúčastnili – Paľo Fincický, Gabika Tóthová a Peter Tóth.

Hrady východného Slovenska – Vinný hrad

20. 08. 2010 sme vyrazili na dvojdňovú cyklopúť na hrad Vinné. Cyklopúť začala netradične. Brigádou pri novom kostole. Vynášali sme fošne na lešenie, lebo v pondelok mali nastúpiť chlapi na izoláciu stropu. Prvý deň sme cyklopúť prerušili v Zemplínskych Hámroch. Po včerajšej búrke z cesty ostalo len obrovské rumovisko. Pokračovať sme mohli iba pešo s bicyklom na pleciach a mimo turistických značiek. Najväčšie prekvapenie sme zažili keď nám všetkým začali pípať mobily s SMS správou „Vitajte na Ukrajine“. Nevedeli sme či ideme správne, kým sme neprišli na čistinku s názvom Tri table. Odtiaľ strmým kopcom dole k Morskému oku. Tu znova na bicykle do dediny Kusín, kde sme mali zabezpečené ubytovanie u rodiny Bačových. Za rannú brigádu pri kostole sme boli odmenení fantastickou vianočnou kapustnicou. Druhý deň na ceste domov sme navštívili Hrad Vinné a Vinianské jazero. Cyklopúti sa zúčastnili – o. Marek Kunder, Paľo Fincický, Janko Rada, Peťo Tóth – Merník, Jakub Demčák, Martin Ľupčo – farnosť Juh Vranov nad Topľou a Peter Tóth.

Text: Peter Tóth

Sledujte nás: