Cykloklub Fatimskej Panny Márie – história a súčasnosť

Rok 2011

Odpustová slávnosť na Trepci

01. 07. 2011 sobotu ráno sme vyrazili na odpustovú slávnosť ku kostolíku Božského srdca Ježišovho, ktorý ako mohyla ostal na kopci nad zatopenou obcou Trepec. Išli sme skoro stále po daždi. Za dedinou Lomné sa voľne páslo stádo hovädzieho dobytka. Medzi kravami a teliatkami boli aj býky. Jednému sa zapáčil náš Jakub Demčák a popri plote bežal s ním súčasne. Nevenovali sme tomu pozornosť. Práve naopak. Pripadalo nám to veľmi smiešne, kým zrazu oplotenie neskončilo a Jakub Demčák sa ocitol zoči-voči býkovi. Ten sa rozbehol oproti Jakubovi ale po troch krokoch sa mu nohy pošmykli na mokrom a klzkom asfalte a býk to vzdal a odišiel z cesty. Všetci sme si vydýchli. Druhú perličku sme zažili priamo v kostole, kde sme spali na chóre, rovno pod zvonmi. V noci nás navštívil domáci pán, ktorý podľa vyjadrenia rodákov z Trepca tam vo veži už žije niekoľko rokov, plch lesný. Cyklopúte sa zúčastnili – o. Marek Kunder,  Mišo Jenčo, Janko Rada, Rado Bača, Marek Kuruc, Jakub Demčák, Paľo Fincický a Peter Tóth.

Mariánska cyklopúť

Prvá Mariánska cyklopúť sa uskutočnila 18. 07. 2011 až do 20. 07. 2011. Prvé pútnicke miesto kde sme sa zastavili bola dedina Gabultov, kláštor redemptoristov. Včera, v nedeľu tu mali obrovskú slávnosť. O. arcibiskup Bernard Bober  vysvätil tento kostol za svätyňu. Dnes, pondelok, je prvýkrát slávená svätá omša v novo vysvätenej svätyni a my sme na nej. Budúci deň sme mali ísť do Litmanovej, ale vzhľadom na náročnosť terénu, túto zachádzku nerealizujeme a ideme priamo do Vŕbového, kde na miestnej fare máme v pastoračnom centre zabezpečené ubytovanie. Tretí deň, na spiatočnej ceste domov sa zastavujeme na Mariánskej hore v Levoči a tu máme s o. Marekom súkromnú svätú omšu. Iba cykloklub. Tretí deň bol celý upršaný. Mokrí, ale živí a hlavne zdraví sme večer po tme dorazili domov. Cyklopúte sa zúčastnili – o. Marek Kunder, Paľo Fincický, Mišo Jenčo, Marek Kuruc, Nikola Tóthová – Merník, Peťo Tóth – Merník a Peter Tóth.

Zapikan

30.10. 2011 vyrazila skupina cyklistov v sprievode jedného auta na Štátnu prírodnú rezerváciu Zapikan, ktorá sa nachádza za obcou Davidov. Cyklopúte pod názvom: Spoznávaj svoje okolie sa zúčastnili – o. Marek Kunder, Paľo Fincický, Janko a Jakub Hrubovský. Ostatní, čisto v dámskom zložení, došli v pohodlí auta – Zuzka, Hanka, Barborka, Maruška a Sofia Hrubovské spolu s Aďou Hricovou. Ochranku im robil verný pes Hapy. Na odporúčanie si túto cyklopúť o deň neskôr absolvoval aj Peter Tóth.

Text: Peter Tóth

Sledujte nás: