V sobotu, 8.11.2014 sa uskutočnil v Košiciach arcidiecézny futbalový turnaj organizovaný ACM-kom. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – starší (15-25) a mladší (do 15). Do mladšej kategórie sa prihlásilo 6 tímov, medzi nimi i 7 našich chlapcov z Čemerného. Aby systém turnaja bol čo najspravodlivejší, hralo sa ligovým spôsobom – každý s každým. Už od úvodu sa tabuľka roztrhla na dve časti. O prvé tri miesta sa usilovala Belá nad Cirochou s obcou Križovany a Kurimou. Naopak na opačnom konci hrala Nižná Sitnica spolu s Obišovcami a Čemerným.

Naši chlapci bojovali statočne, každým zápasom sa zlepšovali. Podľa známeho hesla „som malý, ale šikovný“ sme sa postavili aj proti o dosť väčším súperom, ktorí nás porazili vďaka svojej telesnej prevahe. Chceli sme vyhrať každý zápas, preto aj nasadenie bolo vysoké. Našim súperom pomohlo šťastie a často sme prehrali iba o jeden gól. Napriek tomu, že sme nezískali medailu a skončili sme na 4. mieste, prežili sme krásny športový deň, ktorý sme zakončili návštevou Auparku v Košiciach a stretnutím s bohoslovcom Petrom Malinovským.

Všetkým chlapcom ďakujem za účasť i za bojovný výkon, ktorí povzbudil mnohých, ktorí sa pozerali na našu hru.

Konečné poradie turnaja mladších je: 1. Kurima, 2. Križovany, 3. Belá nad Cirochou, 4. Vranov nad Topľou – Čemerné, 5. Nižná Sitnica, 6. Obišovce.

(Martin Miškuf)

Sledujte nás: